BRD 2012

W Dębicy odbył się Miejski Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy Pawła Wolickiego.

Zawodnicy ze szkół podstawowych rywalizowali o prawo udziału w zawodach powiatowych. Turniej rozpoczął się od testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego, który  przygotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, następnie uczestnicy prezentowali swoje umiejętności techniczne na rowerowym torze przeszkód. W opinii funkcjonariuszy Policji zmagania były bardzo emocjonujące, duża rywalizacja. Test przygotowany przez nas był wymagający. Uczestnicy wykazali się  dużą wiedzą i umiejętnościami. Kolejną konkurencją był przejazd zawodników po miasteczku ruchu drogowego, który polegał na zastosowaniu przepisów ruchu drogowego podczas jazdy rowerem. Młodzi adepci ruchu drogowego byli oceniani przez Policjantów i za łamanie przepisów otrzymywali punkty karne. Rywalizację kończyła konkurencja udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym.

Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji  wyłoniono zwycięzców w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Firmę Arkus&RometGroup, a  najlepsi otrzymali rowery i akcesoria do bezpiecznej jazdy. Jak podkreśla  Prezes Zarządu Wiesław Grzyb: jako producent rowerów, skuterów i motocykli od wielu lat uczestniczymy zarówno w ogólnopolskich, jak i lokalnych akcjach edukowania bezpiecznej jazdy na jednośladach. Aktualnie, dbanie o bezpieczeństwo : jazda w kasku, w odzieży z odblaskami – to wręcz moda. Bezpieczeństwo staje się ogólnoświatowym trendem i ważną częścią kultury rowerowej i motoryzacyjnej. Zawody zorganizowane zostały przez UKS  Kępa, SP nr 10  oraz Stowarzyszenie Dziesiątka dzięki pomocy i wsparciu Firmy Arkus&RometGroup oraz Urzędu Miejskiego w Dębicy.

WYNIKI DRUŻYNOWE

I  MIEJSCE- Szkoła Podstawowa nr 10

II MIEJSCE- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9

III MIEJSCE- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy