“Szkoła zaangażowana społecznie”

WSPÓŁPRACA Z CENTRUM PROJEKTÓW OBYWATELSKICH

Nasza szkoła dwukrotnie wzięła udział w akcji Świąteczna Gwiazdka Rodzina – Rodzinie – w roku 2005 i 2006. To ogólnopolska akcja pomocy społecznej organizowana i realizowana m.in. za pośrednictwem internetu.

Celem projektu jest pomoc materialna najuboższym rodzinom w Polsce, szczególnie rodzinom rozbitym i wielodzietnym.

Akcja Rodzina Rodzinie, w odróżnieniu od innych inicjatyw, umożliwia osobom zainteresowanym udzieleniem pomocy na bezpośrednie wsparcie rodzin potrzebujących poprzez wysyłanie do nich zakupów i paczek.

Po raz pierwszy w 2007 roku, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy na rzecz pomocy społeczności lokalnej (przygotowanie i przekazanie paczek okolicznościowych w ciągu całego roku szkolnego 2005/06  oraz 2006/07), nasza szkoła uzyskała certyfikat „Szkoły zaangażowanej społecznie”.

Koordynatorem i realizatorem akcji na terenie szkoły był pedagog szkolny.

oprac. Teresa Otulska