Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

„Niech bije zielone serce Ziemi”

„Chrońmy ten świat, tak tu pięknie. Niech serce w nim gra, niech nie pęknie.”

Naszym szkolnym sukcesem jest zorganizowanie już szesnastu edycji Międzyszkolnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego „Niech bije zielone serce Ziemi” dla dzieci z klas I-III (około 100 – 200 uczestników w każdej edycji).
Konkurs ten odbywa się w kilku kategoriach;
– testy wiedzy
– konkursy piosenki
– pokazy mody ekologicznej
– konkursy plastyczne (plakaty, zabawki i pomoce dydaktyczne z odpadów, zielniki, budki lęgowe i wiele innych)
– konkursy literackie

Organizatorami pierwszych edycji konkursu były: Renata Gakan, Jolanta Wysokińska, Agata Bukała.

Obecnie w organizację konkursu i realizację innych ekologicznych projektów jest zaangażowanych wielu nauczycieli naszej szkoły.

*****************************************************************************************

Rok 2020

Mimo wyjątkowej sytuacji związanej z epidemią i zdalnym nauczaniem w roku 2020 wielkim zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszył się cykl konkursów przyrodniczo-ekologicznych:
– Test wiedzy o środowisku leśnym i wodnym dla klas II i III
Konkurs piosenki ekologicznej dla klas I – III
– Konkurs plastyczny pt. „Polskie rośliny zielne” dla klas I – III
– Konkurs literacki na Eko – bajkę dla klas II – VIII
– Konkurs świąteczny pt. „Choinka moich marzeń” dla klas I – III

W większości klas zostały przeprowadzone dodatkowe zajęcia przybliżające filozofię „Zero waste” zachęcające do wytwarzania jak najmniejszej ilości odpadów, a tym samym do zapobiegania zanieczyszczaniu środowiska. Było też wiele ciekawych pomysłów jak nadać drugie życie niepotrzebnym już przedmiotom.

zobacz wcześniejsze lata:

rok 2019