“Niech bije zielone serce Ziemi”

“Chrońmy ten świat, tak tu pięknie. Niech serce w nim gra, niech nie pęknie.”

Naszym szkolnym sukcesem jest zorganizowanie już siedemnastu edycji cyklu Konkursów Ekologiczno-Przyrodniczych „Niech bije zielone serce Ziemi” dla dzieci z klas 0-VIII.
Konkurs ten odbywa się w wielu kategoriach m.in:
– testy wiedzy

– konkursy piosenki

-konkursy recytatorskie

– pokazy mody ekologicznej

– konkursy plastyczne i techniczne (plakaty, zabawki i pomoce dydaktyczne z odpadów, zielniki, budki lęgowe, hotele dla owadów i wiele innych)

– konkursy literackie

W organizację konkursów i realizację innych ekologicznych projektów jest zaangażowanych wielu nauczycieli naszej szkoły, rodziców oraz uczniów.

*****************************************************************************************

Rok 2022

Za nami XVII edycja cyklu Konkursów Przyrodniczo – Ekologicznych „Niech bije zielone serce Ziemi”. Celem tegorocznej edycji była popularyzacja wiedzy o życiu pszczół, poznanie ich znaczenia dla życia człowieka i przyrody. Uczniowie wzięli udział w czterech kategoriach”

Łącznie we wszystkich konkursach wzięło udział 87 uczniów. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe.   Konkursy zostały zorganizowane w ramach projektu z UM na zadanie publiczne. Sponsorami nagród było także „Stowarzyszenie Dziesiątka” oraz Nadleśnictwo Dębica. W klasach 1-3 i kilku klasach starszych, zostały przeprowadzone dodatkowe zajęcia nt. znaczenia pszczół w naszym życiu.

Rok 2020

Mimo wyjątkowej sytuacji związanej z epidemią i zdalnym nauczaniem w roku 2020 wielkim zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszył się cykl konkursów przyrodniczo-ekologicznych:
– Test wiedzy o środowisku leśnym i wodnym dla klas II i III
Konkurs piosenki ekologicznej dla klas I – III
– Konkurs plastyczny pt. „Polskie rośliny zielne” dla klas I – III
– Konkurs literacki na Eko – bajkę dla klas II – VIII
– Konkurs świąteczny pt. „Choinka moich marzeń” dla klas I – III

W większości klas zostały przeprowadzone dodatkowe zajęcia przybliżające filozofię „Zero waste” zachęcające do wytwarzania jak najmniejszej ilości odpadów, a tym samym do zapobiegania zanieczyszczaniu środowiska. Było też wiele ciekawych pomysłów jak nadać drugie życie niepotrzebnym już przedmiotom.

zobacz wcześniejsze lata:

rok 2019