Pole nadziei

Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”pa060010

„Kto przekazuje komuś dar, często go sam otrzymuje:
ofiarowywanie bowiem przynosi radość;
nauczmy się dawać!”
Roland Leonhardt

Żonkile  w ruchu hospicyjnym są międzynarodowym symbolem nadziei na chwile radości, na bliskość drugiego człowieka, na życie mimo cierpienia. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Pola Nadziei, to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Od 14 lat włączają się w nią poszczególne miasta w Polsce. Cztery  lata temu w kampanię „Pola Nadziei”  włączyło  się Hospicjum Domowe działające przy Parafii Miłosierdzia  Bożego w Dębicy,  a wraz z nim także nasza szkoła.

Celem „Pól Nadziei” jest:

• Pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla funkcjonowania Hospicjum Domowego;
  • Prowadzenie kwest  z udziałem wolontariuszy;
  • Propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka.
  • Szczególnie zachęcanie dzieci i młodzieży do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących.

Zobacz prezentację->skw-pola-nadziei

Czytaj więcej  o sadzeniu żonkili w 201or.–>>

POLE  NADZIEI 2011r.

28 października uczniowie z klas 0 – VI zasadzili 200 cebulek żonkili. W akcji wziął również udział pan dyrektor Mariusz Zając, ksiądz Paweł Kita i nauczyciele.

Teraz czekamy do wiosny . . .  .

Wiosną, kiedy kwiaty zakwitną odbędą się w naszej szkole żonkilowe kwesty, z których dochód w całości zostanie przekazany na rzecz Hospicjum Domowego w Dębicy.