Matematyka Innego Wymiaru

logo-miw.jpg

Projekt Matematyka Innego Wymiaru prowadzony jest w naszej szkole od 2011r. przez panią Dorotę Cebulę. A w roku szkolnym 2012/13 zgłoszony do kuratorium Oświaty w Rzeszowie jako Innowacja Pedagogiczna. Po pierwszym roku wdrażania projektu uczeń klasy czwartej  Krzyś Malata został laureatem ogólnopolskiego konkursu – Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży.

laureat I MMDiM
Projekt Matematyka Innego Wymiaru dotyczy nowotarskich rozwiązań metodycznych, wykorzystuje nowoczesne metody efektywnej nauki matematyki oraz udostępnia internetową platformę jako główne repozytorium wiedzy, materiałów dydaktycznych i miejsce doskonalenia umiejętności matematycznych. Wszystko to opiera się o innowacyjny system nauczania matematyki na zajęciach pozalekcyjnych ELITMAT TEAM – LADER – SPACE. Innowacja nie ingeruje w podstawę programową, rozszerza jedynie przekazywane treści na zajęciach pozalekcyjnych dla uczniów dobrowolnie uczestniczących w projekcie.

System przede wszystkim  będzie opiera się na nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem technik multimedialnych, sposobów efektywnej nauki, gier strategicznych itp. Wprowadzone zostaną skróty matematyczne, sposoby szybkiego liczenia, ciekawostki  i zagadnienia z zakresu historii matematyki. Dla uczestników projektu stworzony jest portal internetowy ELITMAT SPACE, na którym będą umieszczane dodatkowe materiały dydaktyczne i metodologiczne zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Po etapie przygotowań w grupach ELITMAT wszyscy uczniowie – uczestnicy projektu wezmą udział w ogólnopolskim konkursie – Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży.

Przewidywane efekty  / korzyści wdrożenia innowacji /:OLYMPUS DIGITAL CAMERA

• wzrost świadomości znaczenia matematyki w szkole, życiu codziennym i zawodowym u uczestników projektu
  • wykształcenie umiejętności logicznego myślenia
  • wzrost umiejętności matematycznych
  • możliwość udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym – rywalizacja i porównanie się z innymi.

Znów sukces w Matematycznych Mistrzostwach Dzieci i Młodzieży w ramach projektu Matematyka Innego Wymiaru.

Nagrody otrzymują:

Krzysztof Malata (kl. 5) 1 miejsce w powiecie, 1 m. w województwie, 5 m. w kraju

Dawid Surdel (kl. 5) 3 miejsce w powiecie, 3 m. w województwie, 24 m. w kraju

Jakub Przywara (kl. 3) 1 miejsce w powiecie, 4m. w województwie