Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Grant Danona

POMOCE OD DANONA

Dzięki wsparciu finansowemu związanemu z realizacją przez naszą szkołę  grantu  firmy Danone „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem” mogliśmy zakupić ciekawe pomoce dydaktyczne, które pomogą nam  podczas zajęć i lekcji o zdrowiu.

***********************************

KONKURS PLASTYCZNY

W październiku 2012 r. odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Moja zdrowa Rodzina”. Zorganizowano go   w związku z realizacją przez naszą szkołę Grantu Danone „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem”. Uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne w formie książeczek, ilustrowanych opowiadań oraz plakatów.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczniowie uczestniczący w konkursie drobne upominki. Sponsorem wszystkich nagród była  firma Danone.

Laureaci konkursu

*******************************

CZARY MARY – JESTEŚMY KUCHARZAMI!

Realizując GRANT DANONE „MASZ POMYSŁ? PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM” w dniach 8 – 12 października  2012 obchodziliśmy w naszej szkole tydzień pod hasłem CZARY MARY – JESTEŚMY KUCHARZAMI!

W wybranym przez klasę dniu odbyła się zabawa w kucharzy. Każda klasa otrzymała od firmy Danone 50 zł na zakup produktów, z których przygotowała „OWOCOWE LUB JARZYNOWE CUDO!” W realizację zadania włączyli się chętni rodzice uczniów, którzy doradzali dzieciom co wykonać, pomogli wybrać przepisy oraz przygotować potrawy.

Nasi młodzi kucharze przygotowując wspaniałe, zdrowe dania, dowiadywali się również o wartościach odżywczych potraw oraz uczyli się je estetycznie wykonać i podać.

***********************************

„ZDROWE LEKCJE”

W związku z realizacją Grantu Danone „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem” oraz Programu Szkoły Promującej Zdrowie, uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej wykonywali wspaniałe zdrowe napoje i potrawy. Klasa I a wykonywała sałatkę owocową, klasa I b – sok z marchewki i jabłka. Największą szkolną atrakcją stał się jednak zielony „napój Shreka”. Chcecie poznać przepis? Zapytajcie uczniów z klasy II b!

***************************************

W DZIESIĄTCE ZDROWO ROŚNIEMY, BO PYSZNE DANONKI JEMY

W związku z realizacją grantu Danone w maju i czerwcu roku szkolnego 2011/2012 wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymywali  jeden raz w tygodniu jogurt, serek, deser Danio, Danonki, itp

*****************************************

Pierwszy KONKURS plastyczny

pt. „MOJA ZDROWA RODZINA” termin do 1 października 2012r.

*****************************************

JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI

GRANTUpodziel.png

FIRMY DANONE

„Masz pomysł? Podziel się posiłkiem”

Szkoła Podstawowa Nr 10 wraz ze Stowarzyszeniem „Dziesiątka”  wzięła udział w konkursie grantowym ogłoszonym przez firmę Danone, wspólnie z Fundacją  Polsat oraz Bankami Żywności.

Program Grantowy Danone „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!” to akcja, dzięki której instytucje otrzymują  dofinansowanie na dożywianie oraz wszechstronną edukację dzieci. Pomoc trafia do szkół oraz organizacji pozarządowych, które mają pomysł w jaki sposób można przekazać najmłodszym zasady prawidłowego odżywiania, przygotowywania posiłków, świadomego robienia zakupów oraz ekologii. Zwycięskie projekty będą realizowane od 14 maja do 31 października 2012 roku.

Starając się o wsparcie finansowe w ramach grantu przygotowaliśmy wniosek, opracowaliśmy kosztorys oraz plan działań.

Nasz pomysł spodobał się członkom Kapituły oceniającej wnioski i przyznano nam grant w wysokości 6ooo złotych na realizację naszych przedsięwzięć. Z całej Polski przyznano jedynie 32 granty.

oprac. Małgorzata Węgrzyn

Opiekun projektu