Zbiórka makulatury i butelek PET

Od 2020r. akcje zbiórek makulatury i bulelek PET zostały zawieszone.

Gdyby ktoś słyszał o możliwościach odbioru surowców wtórnych – zapraszamy do współpracy.

Mamy doświadczenie i wiemy co i jak robić!!!

Co trzy tygodnie organizujemy zbiórkę makulatury i butelek PET.

Nie segregujemy już na białe i kolorowe.
Makulatura powinna być czysta i spakowana w kartony.

Codziennie możesz przynieść

`przy sali gimnastycznej w skrzydle C

• baterie i wrzucić je do odpo`0,wiednich żótych wiaderek
  • książki (przeczytane, ale jeszcze w dobrym stanie) do biblioteki.

“Elektrośmieci nie wyrzucaj do śmieci!”

Poszerzając wiedzę dzieci w dziedzinie ekologii, uznałyśmy za niezmiernie ważne zbieranie surowców wtórnych-makulatury. Nasze obserwacje potwierdziły to, że nasza szkoła i gospodarstwa domowe wytwarzają ogrom makulatury. Utrwaliło to w nas przekonanie, że dzieci i wy szanowni rodzice chętnie weźmiecie udział w  akcji „Ratuj drzewa- zbieraj makulaturę”(od 2011r.)

W latach  2010-2016 uczestniczyliśmy w akcjach ” Komputery za tonery”.

Dzięki zbiórce makulatury, zużytych kadridży i tonerów w roku szkolnym 2010/11 w naszej nowej szkole działa bezprzewodowy Internet.

Każda klasa miała zebrać jak największą ilość makulatury (gazety, czasopisma, prospekty, worki papierowe, katalogi  i reklamy, zużyte zeszyty, książki.

W związku z tym członkowie SU od 8 listopada 2011r. już od godz. 7:15  rozpoczęli  tę akcję. Ważyli i zapisywali przyniesione surowce.

Przypominamy, że to nie był jednorazowy epizod. Zbiórka makulatury w naszej szkole będzie organizowana co miesiąc. Na zwycięskie klasy czekają drobne upominki, które zostaną wręczone pod koniec roku szkolnego.

KOLEJNE AKCJE mniej więcej co dwa tygodnie od godz. 7:15 do ok 9:00

Poza tym zbieramy plastikowe nakrętki, baterie.

Dziękujemy.