“Tu działamy, gdzie mieszkamy”

Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy od 2004 r. jest promotorem działalności przyrodniczo – ekologicznej. Kształtujemy postawy proekologiczne wśród uczniów (np. segregacja odpadów, zbiórki baterii, nakrętek, oszczędzanie energii, wody itd.)

Rozwijamy zainteresowania dzieci światem przyrody, zachęcamy do zdobywania obszernej wiedzy na temat świata roślin, zwierząt, ekologii i sposobów ochrony przyrody.

Od wielu lat w naszej szkole prowadzone są dodatkowe zajęcia z przyrody i ekologii w ramach innowacyjnych programów. Bierzemy udział w ogólnopolskich akcjach i konkursach. Organizujemy również konkursy dla naszych uczniów: plastyczne, piosenki, na najładniej ukwieconą klasę, na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy i wielkanocny i wiele innych.

Współpracujemy z nadleśnictwami, organizujemy wycieczki, spotkania z leśnikami, podróżnikami, pszczelarzami.