Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Dzień otwarty

Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów. Rodzice oraz  wrześniowi zerówkowicze i pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.
Maluszki po przekroczeniu progu naszej „dziesiątki” zostali przywitani przez członków Samorządu Uczniowskiego, którzy wręczyli im kolorowe kwiatuszki z logo szkoły. W ten sposób przedszkolaki zostały podzielone na grupy. Po krótkim wystąpieniu Dyrektora Szkoły  rozpoczęło się zwiedzanie sal, gdzie nauczyciele wraz  z uczniami  zorganizowali różne ciekawe zajęcia.
Pierwszym etapem szkolnej wędrówki była sala gimnastyczna, gdzie każde dziecko pod czujnym okiem nauczycieli mogło  sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe na  specjalnie przygotowanym torze przeszkód.
Kolejnym miejscem na trasie była świetlica. Tutaj mogli wszyscy wykazać się zdolnościami plastycznymi podczas wykonywania wiatraczków i zakładek do książek.
Następnie przyszli uczniowie udali się do sali polonistycznej, gdzie starsi koledzy przenieśli ich w fantastyczny świat baśni.  Tu również nie zabrakło  ciekawej zabawy w „Zgaduj – zgadulę”. Każde dziecko otrzymało słodki upominek w postaci cukierków i pierników prosto z chatki Babi Jagi.
Ostatnim miejscem, jakie zwiedziły pięciolatki, sześciolatki i siedmiolatki była sala komputerowa, gdzie przez krótką chwilę dzieci mogły grac, rysować i rozwiązywać zadania.
Na zakończenie „podróży” po szkole goście mogli oglądnąć  ciekawe wystawki i ekspozycje prac naszych uczniów. Zwiedzający mogli również podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów oraz bogatą kolekcję zdjęć z różnych uroczystości szkolnych.
Wreszcie zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń, dzieciaczki docierały z rodzicami do sali, w której oficjalnie zostały wpisane na listę przyszłych uczniów SP 10. Dzieci chętnie dzieliły się obserwacjami z nauczycielkami, które wpisywały ich dane do arkuszy zapisowych.
Na zakończenie  Dnia Otwartego, każdy przedszkolak dostał w prezencie kolorową temperówkę.

Oprac. A. Skała