Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

2a w „Zaczarowanej zagrodzie”

Uczniowie klasy 2a zrealizowali II moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Lekturki spod chmurki”. Tym razem, wraz z chmurką Tosią odwiedzili i poznali Antarktydę, omawiając lekturę „Zaczarowana zagroda”. W lekturnikach gromadzili informacje o życiu pingwinów i innych mieszkańców Antarktydy, wykonywali prace plastyczne związane z przeczytaną książką, zbudowali „zaczarowaną zagrodę” i przebrali się jej bohaterów. Wiele satysfakcji dało uczniom wykonanie naturalnej wielkości pingwinów, które ozdobiły szkolny korytarz. Aby to zrobić musiały wcześniej zdobyć informacje o wielkości i wyglądzie tych ptaków, samodzielnie odmierzyć sylwety na kartonie, wybrać technikę i wykonać prace. To były bardzo ciekawe lekcje nauki przez zabawę.