Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 31 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane.

To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła również zaangażowała się w te obchody. Oprócz okolicznościowej gazetki, oficjalnego włączenia się do akcji poprzez UNICEF, w klasach odbyły się zajęcia edukacyjne, poświęcone tematyce Praw Dziecka.

Ponadto uczennice klasy Va poprowadziły montaż słowno-muzyczny przez radiowęzeł szkolny, którego celem było rozpowszechnienie i zapoznanie dzieci i młodzieży z zapisami konwencji oraz przybliżenie działalności UNICEF-u.

W tym dniu wszystkim działaniom w ramach tej akcji towarzyszył kolor niebieski, co wspaniale podkreśliła społeczność naszej szkoły.

oprac. T. Otulska