Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Wycieczka do Zatoru

3 czerwca 2022 roku klasy czwarte uczestniczyły w wycieczce do Zatoru. Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań mitologią, dinozaurami oraz integracja zespołu klasowego i popularyzowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Przygodę w Zatorze rozpoczęliśmy od kina 5D, w którym obejrzeliśmy krótki film o dinozaurach przedstawiający historię życia tych stworzeń na Ziemi. Seans dostarczył niezapomnianych wrażeń w postaci efektów specjalnych. Następnie udaliśmy się do Dinozatorlandu, gdzie znajdują się największe w Polsce ruchome dinozaury. Mogliśmy je obejrzeć, dotknąć i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Kolejnym punktem programu był Park Mitologii. Tu wysłuchaliśmy opowieści o różnych postaciach mitologicznych, których wielkie figury znajdują się na wodzie i obejrzeliśmy je płynąc gondolą. Wspinaliśmy się także w parku linowym, bawiliśmy się na placu zabaw, a dla ochłody jedliśmy lody. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej, ponieważ czekał na nas smaczny obiad i kolejne zabawy w Lunaparku. Tam mogliśmy korzystać z różnych atrakcji (karuzela, salony gier, gokarty, strzelnice, place zabaw itd.) Następnie udaliśmy się do “Domu do góry nogami” oraz parku owadów. Czas minął bardzo szybko, a pogoda i humory nam dopisywały. Wycieczka była bardzo udana. Ciekawe dokąd pojedziemy w przyszłym roku?

oprac. J. Sosin, T. Otulska