Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

 Magiczny Wrocław w dwa dni

Wycieczki szkolne  mają wiele zalet.  To czas nauki i zabawy, a także zacieśniania przyjaźni oraz niezapomniana lekcja samodzielności.

Uczniowie klas 8b i 7c  30 i 31 maja wybrali się na dwudniową wycieczkę do stolicy  Dolnego Śląska – Wrocławia.

Młodzież zwiedziła m.in. Ostrów Tumski, zatrzymała się przy Muzeum Archidiecezjalnym, Krzywej Wieży, Bramie Kluskowej  oraz  podziwiała romański kościółek św. Idziego i Katedrę pw. Jana Chrzciciela. Po drodze wycieczkowicze spotykali  krasnale, które są pełnoprawnymi mieszkańcami miasta- przewodnik opowiadał o ich przyzwyczajeniach, psikusach i historii.

Uczniowie spacerowali po wokół Ratusza – jednego z najpiękniejszych w Europie,byli także w Kolejkowie, gdzie podziwiali największą makietę kolejową w Polsce. Dużo emocji dostarczył wjazd  na najwyżej położny taras widokowy w Polsce – 49 piętro w Sky Tower.

Drugi dzień młodzież rozpoczęła zwiedzanie od Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego, a przede wszystkim Afrykanarium, obiektu, który skupia florę i faunę Czarnego Lądu.

Możliwość krótkiego wypoczynkumłodzi podróżnicy mieli w Pergoli  przy,, tańczącejprzy muzyce’’fontannie i Hali Stulecia. Ostatnim punktem programu było Hydropolis–wystawa związana z wodą .

Wrażenia, przeżycia  i emocje, które towarzyszyły uczniom dopowiedzą pamiątkowe zdjęcia. ( fotorelacja)

oprac. M. Jarosz