Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, wychowawców, pedagogów i wszystkich pracowników oświaty obchodzonym 14 października. Tego dnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
W części oficjalnej pan Dyrektor Piotr Mazur podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom za zaangażowanie oraz pracę na rzecz szkoły oraz wręczył Nagrody Dyrektora. Głos zabrali także zaproszeni goście: Przewodniczący Stowarzyszenia „Dziesiątka” pan Szczepan Mroczek, Przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Pijar i członek Prezydium Rady Rodziców pani Lucyna Nykiel.
Część artystyczna akademii została przygotowana przez klasę 8a i panią Agatę Niwę. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy wszystkich pracowników naszej placówki. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Agnieszki Skały wręczyli dyrekcji i nauczycielom kwiaty oraz celujące świadectwa. Po zakończeniu akademii wszyscy pracownicy szkoły zostali zaproszeni w imieniu Rady Rodziców na słodki poczęstunek.

oprac. I. Pawełek