Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Innowacja „Zakodowane zdrowie”

W pierwszym semestrze przeprowadzono cykl spotkań z uczniami klas drugich w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Zakodowane zdrowie”. Zajęcia były prowadzone raz w tygodniu  w świetlicy szkolnej z chętnymi uczniami. Ze względu na sytuację epidemiologiczną część zajęć przeprowadzono stacjonarnie a pozostałe w sposób zdalny. Głównym celem innowacji było kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz wprowadzenie w świat kodowania. Dzieci miały możliwość grać w gry strategiczne, tworzyły algorytm mycia rąk, projektowały grafiki, układały obrazkowe sudoku, poznały różne dyscypliny sportowe, tworzyły gry planszowe, dyktanda graficzne oraz korzystały z kolorowej maty. Ponadto zdalnie przekazywano im interaktywne treści i zadania do wykonania związane z  planowaniem zdrowego dnia, tworzeniem kodów z warunkami oraz bezpiecznymi feriami. Na zakończenie wykonania cotygodniowych wyzwań wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

oprac. Iwona Lawera-Bal