Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Kwalifikacje do półfinałów!

 

Pod opieką pani Doroty Cebuli, uczniowie klas IV-VIII postanowili spróbować swoich sił w międzynarodowym konkursie programistycznym Pix Programming Challenge. Zaledwie dwa tygodnie temu zaczęli swoją przygodę z programowaniem, a już w tą sobotę czekają ich półfinały!!!

Do półfinałów w kategorii ROOKIE (rok urodzenia od 2014 do 2010) zakwalifikowali się: Tomasz Mikrut, Filip Perela

W kategorii SKILLED (rok urodzenia od 2009 do 2005) sukces osiągnęli uczniowie: Adam Stanoch, Karolina Szczygieł

Bardzo cieszymy się z wyników, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Krótko o  konkursie:

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. https://pixchallenge.org/zakres-wiedzy

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Wszystkie etapy odbywają się zdalnie.

harmonogram pixchallenge

opracowała: Katarzyna Krzemińska