30-ta rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
 W ramach obchodów 30 rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka nasza szkoła podjęła szereg działań tematycznych. W klasach odbyły się zajęcia edukacyjne, poświęcone tematyce Praw Dziecka i działalności Unicefu. Na głównym korytarzu szkolnym oraz na tablicy informacyjnej dla rodziców zaprezentowana została gazetka przybliżająca tę tematykę.  Ponadto uczennice klasy VIIa przygotowały montaż słowno-muzyczny przez radiowęzeł szkolny, którego celem było rozpowszechnienie i zapoznanie dzieci i młodzieży z zapisami konwencji oraz przybliżenie działalności UNICEF-u. Większość uczniów i nauczycieli zadbała także, aby w tym dniu ubrać się na niebiesko, co było wyrazem solidarności z działaniami tej organizacji.

oprac. T. Otulska