Konkurs Pięknego Czytania

,, Książki to nasi najlepsi przyjaciele
    nie zdradzą, nie wyśmieją,
   a nauczą wiele….
                      Jerzy Kobyliński

9 stycznia 2019 roku odbył w naszej szkole finał ,, Konkursu Pięknego Czytania”. Organizatorem konkursu była Szkolna  Biblioteka .
                  W słowie wstępnym prowadząca konkurs Małgorzata Jarosz  zwróciła uwagę zalety czytania. Mimo że, w dzisiejszych czasach książka nie ma łatwego życia- musi konkurować z telewizją, Internetem, grami  oraz innymi formami rozrywki to korzyści z czytania książek są ogromne, wręcz gigantyczne.
                  Konkurs składał się z dwóch etapów: I – klasowego i II – szkolnego. Mistrzowie czytania zostali wyłonieni z każdej klasy przez nauczyciela języka polskiego. Każdy uczestnik finału najpierw prezentował własny przygotowany wcześniej tekst, a następnie losował tytuł książki z której czytał bez przegotowania zaznaczony fragment książki młodzieżowej. Podczas czytania ocenie podlegały: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja oraz interpretacja i ogólne wrażenie artystyczne.
Komisja konkursowa w składzie Marta Bażela, Katarzyna Maduzia oraz  Małgorzata Jarosz  wyłoniła laureatów i przyznała miejsca:
 w kategorii klas IV – VI
  1. miejsce zdobyła Gabriela Bielawska kl.Vb
  2. miejsce zajęła: Magdalena Raś kl.VIa
  3. miejsce zajęła Emilia Śliwa kl.IVc
w kategorii klas  VII – VIII
  1. miejsce zajął Karol Markiewicz kl.VIIIa
  2. miejsce Julia Panas kl.VIIIb,
  3. miejsce Jakub Foszcz kl. kl.VIIa i Wanessa Ciećka kl.VIIb.
Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy uznania i nagrody książkowe ufundowane z funduszu Komitetu Rodzicielskiego.
                                                                Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu !

Oprac. Małgorzata Jarosz