Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września zainaugurowany został  nowy  Rok Szkolny 2018/2019 . Uroczystość w Szkole Podstawowej nr 10 im. ks prof. Alojzego Franciszka Nosala w Dębicy rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły                  i odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Mariusz Zając przywitał zgromadzonych: uczniów, rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników, a szczególnie serdecznie witał przedszkolaków, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nauką. W wygłoszonym przemówieniu podkreślał, że szkoła to drugi dom i cała społeczność jest odpowiedzialna za tworzenie w nim dobrej atmosfery.
W inauguracji wziął udział także pan Szczepan Mroczek – radny Rady Miejskiej, prezes Stowarzyszenia „Dziesiątka”, który życzył wszystkim uczniom wytrwałości i sukcesów w niełatwej drodze zdobywania wiedzy  i umiejętności. Podkreślił także wyjątkowość nadchodzącego roku szkolnego, w którym świętować będziemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wicedyrektor szkoły Piotr Mazur przekazał zgromadzonym najważniejsze informacje na temat organizacji pracy szkoły w nowym roku.
 Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami na pierwszych lekcjach.