Dzieci z „Dziesiątki” zakładają budki dla ptaków

20 marca w Szkole Podstawowej Nr 10 odbyło się uroczyste podsumowanie III Szkolnego Konkursu Przyrodniczego „Moje ulubione zwierzę”. Hasło tegorocznej edycji „ZWIERZĘTA KOCHAMY, BUDKI LĘGOWE DLA PTAKÓW ZAKŁADAMY”, zachęciło naszych uczniów oraz ich rodziców do wykonania pięknych, bardzo pomysłowych budek dla ptaków. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, dyplomy oraz statuetki „Strażnika Przyrody”, wręczone przez Burmistrza Miasta Dębica Pana Mariusza Szewczyka, Prezesa Stowarzyszenia „Dziesiątka”, Pana Szczepana Mroczka oraz przedstawiciela Nadleśnictwa Dębica Pana Leszka Bonara. Pogadankę na temat dbania o środowisko, w którym żyjemy wygłosił dzieciom przedstawiciel Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami Pan Bogusław Bieszczad. Dziękujemy również za przybycie Pani Naczelnik Promocji Miasta Dębica Monice Rojek – Kałek, Dyrektorowi Miejskiego Zarządu Oświaty Panu Ireneuszowi Kozakowi oraz Panu Tomaszowi Baranowi.
Uczestnicy konkursu otrzymali instrukcje zawieszania budek lęgowych. Budki zostaną powieszone w ogrodach, w pobliżu miejsc zamieszkania dzieci, tak by uczniowie mogli prowadzić obserwacje przyrodnicze.

NAGRODZENI:

I miejsce: Lena Bielańska, Róża Florka, Ania Foszcz, Julian Kita, Kacper Klisiewicz, Milena Wadas.

II miejsce: Wiktor Andreasik, Kuba Babicz, Laura Ciećka, Krystian Czerwiec, Kamila Dzień, Dawid Falarz, Zuzia Fortuna, Iga Golba, Michał Kałuża, Liliana Mądro, Julia Pyskaty, Nikodem Piękoś, Tymoteusz Piękoś, Maciej Ruciak, Jakub Szablowski, Maja Szewczyk, Rafał Wójcik, Wojciech Wójcik.

III miejsce: Maja Guziec, Maja i Lena Kamaj, Kacper Kamaj

Organizatorzy konkursu: