Akademia Aquafresh

W listopadzie dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnego Akademia Aquafresh. Dzieci zrealizowały szereg zajęć edukacyjnych, których celem było nauczenie zasad higieny jamy ustnej, poznanie zasad zdrowego odżywiania i wyrobienie nawyku dbania o codzienną higienę. Podczas zajęć dzieciom towarzyszyli bohaterowie Pastusiowej Krainy: Zębuś, Szczotkuś, Milky, Billy, Lilly oraz Robaczek Próchniaczek. Poprzez zabawy i różnego rodzaju zajęcia zerówczaki poznały budowę jamy ustnej,  zapoznały się z racjonalnymi zasadami żywienia, nauczyły się prawidłowo myć ręce i szczotkować zęby oraz określać stopień zużycia szczoteczki do zębów. Ponadto dowiedziały się jakie produkty służą naszemu zdrowiu, ile łyżeczek cukru jest w ich ulubionym jedzeniu i wzięły udział w Pastusiowej Olimpiadzie, a po każdych zajęciach rozwiązywali Test sprawdzający ich wiedzę. Dzięki projekcjom filmów edukacyjnych przedszkolaki oswoiły się z koniecznością wizyt w gabinecie stomatologicznym.

oprac. Iwona Lawera- Bal

Izabela Bonar