Akademia Aquafresh

W drugim tygodniu listopada w oddziałach zerowych został zrealizowany Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej ,,Akademia Aquafresh”.  Celem akcji było budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszenie tak poważnego problemu, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce.
W ramach programu zostały zrealizowane zajęcia edukacyjne dotyczące profilaktyki stomatologicznej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, skąd się biorą zęby, dlaczego należy chodzić do stomatologa, co należy jeść by mieć zdrowe zęby i jak prawidłowo szczotkować jamę ustną. We wszystkich zajęciach towarzyszyły zerówczakom bohaterowie Pastusiowej Krainy: Lilly, Billy, Milky, Szczotkuś, Zębuś i Próchniaczek Robaczek.

oprac. Marta Kruszyńka,  Aleksandra Nauka