Zdrowe kanapki 0b

Dzieciaki z grupy O b w dniu 13.11. 2015 r.,  podjęły wielkie wyzwanie od hasłem „ Robimy zdrowe kanapki”. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków.
Przedszkolaki podjęły się samodzielnego  przygotowania dla siebie drugie śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Do zdrowych kanapek, trzeba pić zdrowe soki, o tym także pamiętały przedszkolaki, dlatego gdy już wszystkie kanapki były gotowe zabrały się do przyrządzania soku owocowego. Zostały zapoznane z pracą wyciskarki do soku, oraz zasadami bezpiecznego użytkowania.

Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, i soki owocowe,  a najlepiej smakują im kanapki  i soki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

Oprac. Sylwia Kos