Zdrowe kanapki w 0a

W ramach „Tygodnia Zdrowia” dzieci z grupy O „A” 12 listopada 2015 roku przygotowały własnoręcznie pyszne i zdrowe kanapki. Same przyniosły do przedszkola zdrowe produkty z którymi zapoznały się na zajęciach i dowiedziały się jak wielki wpływ na nasze zdrowia mają zawarte w nich witaminy. Przed przystąpieniem do działań kulinarnych przypomniały sobie, iż należy umyć rączki i przygotować swoje miejsca pracy, aby bezpiecznie i z apetytem móc rozpocząć pracę. Wszystkie dzieci z zapałem zabrały się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki były nie tylko smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, gdyż pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Dowiedziały się o tym jak ważne w naszym życiu jest zdrowe odżywianie i kształcenie nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat, aby w przyszłości śmiało powiedzieć „Jem owoce i warzywa jestem wtedy zdrów jak ryba”.

oprac. Sylwia Boro