Wycieczka do Rzeszowa

Dzień pełen wrażeń – tak o wycieczce do Rzeszowa mówią uczniowie, którzy mieli okazję poczuć się niemal jak Indiana Jones 🙂

W czwartek 5 listopada b.r. klasy Va, Vb oraz VI udały się wraz z opiekunami na wycieczkę, w której programie znalazło się i dobre kino akcji dla młodzieży, i spacer pod płytą rzeszowskiego Rynku.

Najpierw uczestnicy wycieczki w kinie Helios obejrzeli film pt. „Klub włóczykijów”, wielką komediową przygodę, opartą na motywach powieści Edmunda Niziurskiego, mistrza literatury młodzieżowej. Z zapartym tchem śledzili perypetie bohaterów, zaangażowanych w poszukiwania tajemniczego, rodzinnego skarbu… Zabawne sytuacje i nieoczekiwane zwroty wydarzeń, oddalające bohaterów filmu od rozwiązania zagadki, nie tylko trzymały w napięciu, ale również wywoływały salwy śmiechu.

Po skończonym seansie uczniowie udali się (przez piękne nawet o tej porze roku Ogrody Bernardyńskie) do Podziemnej Trasy Turystycznej „Rzeszowskie piwnice”. Znajdują się one na głębokości od 0,5 m do 10 m pod płytą Rynku, a ich długość wynosi 396 m. Okres powstania piwnic datuje się XIV – XVIII w. Po dostępnych dla zwiedzających 15 korytarzach i 25 piwnicach,  uczniów oprowadzali przewodnicy, którzy w ciekawy sposób zapoznali ich z historią rzeszowskich piwnic oraz procesem przekształcenia ich w turystyczną perełkę.

Po opuszczeniu  Podziemnej Trasy wycieczka z wielką radością udała się w kolejne – może bardziej przyziemne, ale równie atrakcyjne miejsce – do McDonald’sa, po czym wygodnymi autokarami powróciła do domu.

oprac. Marta Bażela