Dzień pluszowego misia w 0a, 0b

W dniu 25.11.2015 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych misiów w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Zerówkowicze przedstawili swoje ulubione misie i opowiedziały kilka słów o nich. Następnie nastąpiła wspólna poranna gimnastyka z misiami. Dzieci poznały historię pluszowego misia. Wysłuchały opowiadania „Sklep z zabawkami”, dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o swoje zabawki.

Bawiły się przy piosenkach: Jadą, jadą misie, Pluszowy miś, Stary niedźwiedź i wielu innych. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach, między innymi w zabawie dydaktycznej „Miś w czterech porach roku”. „Co się dzieje” – z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Na zakończenie uroczystości Dnia Pluszowego Misia dzieci złożyły uroczystą przysięgę „Jestem przyjacielem misia”. Dzień Pluszowego Misia był dniem bardzo radosnym i ciekawym dla dzieci.

Oprac.: Sylwia Boro

Sylwia Kos