Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Żeby Polska była Polską …

11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten jest uwieńczeniem wielu lat walki, wiary i poświęcenia naszych przodków na drodze do wolności.
    Nasza szkoła, pamiętając o tych jakże ważnych dla Polaków wydarzeniach, zorganizowała dnia 10 listopada 2015 roku uroczystą akademię. Uczniowie klas 4-6 pod kierunkiem P.Barbary Krauze, P.Agnieszki Skały i  P. Elżbiety Pyzik przygotowali piękną lekcję historii przypominającą wydarzenia od pierwszego rozbioru Polski po pamiętne dni listopadowe z roku 1918, które przyniosły Polsce upragnioną niepodległość. Dzieci, recytując wiersze, przedstawiły tragiczne losy naszej Ojczyzny i trudną drogę do wolności, a także oddały hołd tym, którzy poświęcili dla Niej to, co najcenniejsze– własne życie. Całości dopełniły patriotyczne pieśni, w wykonaniu kl.5a,  które wprowadziły nas w nastrój powagi i skłoniły do zadumy. Śpiewaliśmy między innymi  „Rotę”, która uświadamia nam, że bycie Polakiem to nie tylko duma, ale i obowiązek.

oprac. A.Skała, B. Krauze

zdjęcia M. Węgrzyn