Święto chłopaka w klasie 1a

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu szkoły. Równie ważne jest Święto Chłopców, które obchodziliśmy 30 września. W tym dniu w klasie 1a odbyła się mała, lecz wesoła uroczystość.  Dziewczynki po odśpiewaniu uroczystego “Sto lat”, wręczeniu bohaterom dnia własnoręcznie wykonanych serc na patyku, złożyły życzenia swoim kolegom. Zorganizowano wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy mały mężczyzna mógł się wykazać inną sprawnością. Było golenie się ( tzn. nadmuchanych balonów), jedzenie cytryny i czarowanie uśmiechem. Mali panowie z niezwykłą starannością, zaangażowaniem i poświęceniem prezentowali swoje umiejętności, spryt i odwagę. Chłopcy przyznali dziewczynkom rację, iż chodzenie w butach na szpilkach nie jest łatwą czynnością. Przypomnieli również zasady postępowania i zachowania się. Na zakończenie zostali udekorowani przez swoje koleżanki muszkami, które dodały im mnóstwo wdzięku.

Mężczyźni tego dnia spisali się na medal, oby takich dni było więcej.

oprac. wych kl. 1a Bernadetta Lechowicz