Ekologia w terenie

Uczniowie klasy IIa i IIIa 23 września 2015 roku udali się na wycieczkę na nowo otwartą Terenową Ścieżkę Edukacji Ekologicznej na terenie Oczyszczalni Ścieków w Dębicy. Oczyszczalnię uruchomiono w 1995 roku i obsługuje ona ok. 50 tys. mieszkańców.

Dzieci, w ochronnych kamizelkach, pod opieką pań przewodniczek i wychowawczyń poznały urządzenia do oczyszczania ścieków i  ich proces.  Uświadomiły sobie także, że codzienne zachowanie każdego z nas w zakresie korzystania z wody i odprowadzania ścieków ma wpływ na ochronę otaczającego nas środowiska.

Uczniów bardzo zainteresowało oglądanie pod mikroskopem żywych organizmów z osadu czynnego.

Na koniec na dzieci czekała zabawa w „leśnym labiryncie”oraz gry sportowe na świeżym powietrzu.

Wszyscy wzięli udział w quizie przyrodniczym,  za który otrzymali bardzo sympatyczne nagródki, ponieważ wykazali się dużą wiedzą z zakresu ochrony przyrody i ekologii.

Renata Gakan