Zerówczaki w minizoo

12 czerwca dzieci z oddziału 0 „a” i 0 „b” udały się autokarem na wycieczkę. Już w czasie drogi wszyscy zapomnieli o tęsknocie za rodzicami, mieli świetne humory i z radością podziwiali widoki za szybą. Po przyjeździe od razu udali się do minizoo, gdzie w naturalnym środowisku zwierząt, mogli sami je karmić chlebem, marchewką i jabłkami, te zaś odwdzięczały się przyjaznym nastawieniem do wszystkich dzieci. Duże wrażenie zrobiła również przejażdżka wozem doczepionym do traktora po najbliższej okolicy. Przyjemne podmuchy wiatru ostudziły emocje zerówczaków wywołane wcześniejszymi zabawami na placu zabaw, graniu w piłkę i skakaniu na trampolinie. Na świeżym powietrzu wszystkim dopisywał apetyt zaspokojony to grillowanymi kiełbaskami, to pieczonym ziemniaczkiem, a dla małych łasuchów były również słodkie ciasteczka. Z entuzjazmem dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, tańcach z balonami i rozwiązywały zagadki z nagrodami. Pełni niesamowitych wrażeń i ostatkami sił wsiedli do autokaru, by bezpiecznie wrócić do stęsknionych za nimi rodziców i opowiedzieć im o bajkowym Ranczu.