Święto Patronki Miasta

Miejskie Obchody Dnia Patronki miasta Dębicy rozpoczęły się dn. 21 października 2014r. o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Dębicy.

Przebieg uroczystości:

10.00 Uroczysta Msza. Św.  w  kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Dębicy

11.00 Przemarsz gości, pocztów sztandarowych  przed  Miejski Ratusz w Dębicy

11.20  Uroczystość przed figurką św. Jadwigi Śląskiej

*powitanie gości

* odśpiewanie hymnu do św. Jadwigi Śląskiej

* złożenie wiązanki pod  figurką

12.00 Podsumowanie IV edycji konkursów o Św. Jadwidze Śląskiej –Patronce miasta Dębicy

* prezentacja nagrodzonych prac literackich

13.00  Zakończenie uroczystości

*  wystawa   konkursowych prac

* poczęstunek dla uczestników uroczystości

21 października w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie wyników IV Międzyszkolnego Konkursu „ Święta Jadwiga Śląska – Patronką Miasta Dębica”. Konkurs, którego organizatorkami były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 10 Agnieszka Skała i Barbara Krauze odbył się w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i plastyczno- literackiej. Nagrody laureatom konkursu wręczyli: burmistrz Paweł Wolicki, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Leski, dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior i dyrektor MOK Elżbieta Kęsik.

„Święta Jadwiga Śląska- Patronka Miasta Dębicy- była  niezwykłą postacią. Jej skromność, prostota, chęć pomocy innym zasługują na podziw. W jej ziemskiej wędrówce mimo różnorakich trudów i przeciwności losu zawsze towarzyszyły jej wiara, nadzieja i miłość” – powiedział rozpoczynając podsumowanie wyników konkursu Szczepan Mroczek, prezes Stowarzyszenia „Dziesiątka”
Jako pierwsi gratulacje i nagrody z rąk burmistrza Pawła Wolickiego oraz dyrektora SP 10 Mariusza Zająca odebrali laureaci konkursu plastycznego w kategorii wiekowej klas 0-III. Na konkurs w tej kategorii wpłynęło aż 110 prac z 5 placówek oświatowych.

Amelia Ptak (SP 10)
Tytus Szerszeń (SP 10)

Kolejny konkurs adresowany był do uczniów  klas IV-VI szkoły podstawowej. Uczniowie w formie listu zapraszali Świętą Jadwigę Śląską do Dębicy, prezentując jego atrakcje turystyczne. W gronie laureatów tej kategorii znalazła się
II miejsce Kinga Krystek (SP 10)

Magdalena Kamińska (SP10)

W bieżącym roku po raz pierwszy ogłoszony został konkurs literacko- plastyczny  na najpiękniejszy album o Świętej Jadwidze. Przeprowadzony został on w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe oraz gimnazja.
Nagrody laureatom konkursu wręczył burmistrz Paweł Wolicki oraz ks. Ryszard Piasecki, proboszcz parafii Św. Jadwigi w Dębicy.
W kategorii szkół podstawowych w konkursie literacko- plastycznym III miejsce Patrycja Jurkiewicz (SP 10)

Tymon Stepaniak (SP10)
Emilia Stepaniak (SP10)

Specjalne podziękowania otrzymali także od burmistrza Pawła Wolickiego nauczyciele, którzy wspierali swoich uczniów podczas przygotowywania prac na konkurs