Dzień chłopaka

Wikipedia podaje, że Dzień Chłopaka to  święto obchodzone 30 września przez nastolatków i mężczyzn w Polsce. W tym dniu dziewczęta wręczają chłopcom drobne prezenty, organizowane są lokalnie konkursy, ogniska.

Daty obchodów Dnia Chłopaka w innych krajach:

• 7 lutego – Malta
  • 23 lutego – Białoruś, Rosja, Ukraina
  • 5 kwietnia – Wielka Brytania, Irlandia
  • 5 maja – Japonia (już od VI wieku n.e.)
  • 15 lipca – Brazylia
  • 7 października – Norwegia
  • 19 listopada – Indie, Meksyk
  • 25 listopada – Kanada

30 września z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta  z SU zorganizowały dla chłopców miłą niespodziankę – audycję radiową z piosenką, słodką niespodziankę oraz laurki.

A oto życzenia dla  chłopców:
– Spełnienia marzeń – tych najpiękniejszych,
– Ocen-tylko najlepszych,
– Przyjaciół- tylko tych najprawdziwszych,
– Przygód – tylko najciekawszych,
– Zabaw – tylko najweselszych,
… i butów – takich, co najlżejsze, w których  dotrzesz tam, gdzie chcesz!

Najlepsze życzenia skierowano również do panów pracujących w naszej szkole: dyrektorów, wuefistów, pana od historii oraz panów z obsługi:

,,Drodzy panowie, przyjmijcie dziś od nas, małych i dużych kobiet, kilka ciepłych słów. Ktoś powiedział, że mężczyzna musi być wesoły, ponieważ nie innego wyjścia 😉 Życzymy Wam więc dziś poczucia humoru, gdyż z uśmiechem łatwiej iść przez życie i dziękujemy za to, że jesteście”.

Wszystkim panom zadedykowano  piosenkę i poczęstowano cukierkiem 🙂