SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Wrzesień w naszej szkole jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego w dniu 26.09. 2014r. do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście- policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Dębicy.

Do tej wizyty przygotowywaliśmy się od kilku dni, poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego, oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Policjanci przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz opowiedzieli o swojej pracy. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy . Po tym spotkaniu na pewno żadne dziecko nie będzie obawiało się spotkania z policjantem i będzie wiedziało, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

Serdecznie dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie, które pozostanie na długo w naszej pamięci.

oprac. Izabela Bonar