Turniej BRD 2011

W dniu 18 kwietnia 2011 r. odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2011 w Podgrodziu w firmie Arkus & Romet Gruop w Podgrodzie. Organizatorami byli UKS „Kępa”, Szkoła Podstawowa nr 10, Stowarzyszenie „Dziesiątka”, Urząd Miejski w   Dębicy. W turnieju wzięli udział drużyny  dębickich szkół Nr 5, 8, 9, 10, 11, 12.p4160194

Zawodnicy musieli się wykazać znajomością przepisów ruchu  drogowego rozwiązując pisemny  test przygotowany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy z Wydziału Ruchu Drogowego,  następnie  sprawdzili swoją wiedzę pokonując rowerem miasteczko ruchu drogowego pod bacznym okiem  Policjantów,  kolejna konkurencja to jazda rowerem po torze przeszkód oceniana przez sędziów z MOSiR w Dębicy. Rywalizację zakończyła konkurencja polegająca na udzieleniu pierwszej pomocy, nad  której poprawnością czuwał Ratownik Medyczny z Oddziału Ratownictwa Medycznego w Dębicy.

Wszyscy startujący uczniowie zostali obdarowani prezentami, a najlepszy zawodnik oraz najlepsza drużyna odjechali rowerami górskimi ufundowanymi przez sponsora Turnieju Firmę Arkus & Romet Gruop.

WYNIKI DRUŻYNOWE

I           MIEJSCE- Szkoła Podstawowa nr 10

II         MIEJSCE- Szkoła Podstawowa nr 5

III        MIEJSCE- Szkoła Podstawowa nr 12