Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Dzien otwarty

13 marca 2010 roku rodzice i dzieci z naszego miasta mogli poznać ofertę zajęć szkolnych adresowanych do osób, które chcą uczyć się w  naszej szkole. Rodzice i ich pociechy mogli zobaczyć w jaki sposób nauczyciele pracują nad rozwojem i kształceniem uczniów, jak pomagają wychowankom odkrywać i rozwijać talenty, pasje, jak uczą ich dawać i brać od siebie to co najlepsze.

Kiedy  odświętnie ubrane przedszkolaki, mocno ściskając dłonie swych rodziców przekroczyły progi naszej „dziesiątki”, przywitali ich członkowie Samorządu Uczniowskiego, wręczając im naklejki z kolorowymi kwiatuszkami. W ten sposób maluszki zostały podzielone na grupy. Wyznaczeni uczniowie zaprowadzili swoich młodszych kolegów i koleżanki do sali gimnastycznej, gdzie oczekiwał ich już Dyrektor Szkoły. W swoim krótkim wystąpieniu wyraził ogromną radość z ich przybycia. Rodzicom przedstawił ofertę edukacyjną szkoły i jej możliwości rozwojowe.

Następnie dla przyszłych pierwszaków i przedszkolaków uczniowie klasy drugiej i oddziału przedszkolnego przygotowali przedstawienie pt; „  Zdrowo żyć – pięknym być”. Po obejrzeniu pouczającej inscenizacji  mali goście udali się do sal, gdzie nauczyciele wraz z uczniami przygotowali różne ciekawe zajęcia.

Na świetlicy panie zorganizowały zajęcia plastyczne, w czasie których maluchy wykonywały wiosenne, papierowe motylki.

Kolejnym etapem zwiedzania szkoły była sala polonistyczna, gdzie przedszkolaki zapoznały się z codziennym życiem, tradycjami i zabawami Indian z plemienia „Wadi- Maha”. Tutaj mogli również sprawdzić swoją sprawności fizyczną w ujeżdżaniu dzikiego rumaka, zręczność w wyścigu jaszczurek oraz spostrzegawczość w wyszukiwaniu szczegółów w dwóch obrazkach. Wszystkie dzieci, po ożywionej naradzie pod czujnym okiem wodza Manitu, zostały przyjęte do plemienia. Każdy przedszkolak otrzymał dyplomik dzielnego Indianina i słodki upominek. Następnie całe plemię indiańskie zachęcały maluszki do czytania książek, skąd mogą czerpać wiele ciekawych informacji. zobacz-wioska-indianska

Dalej w sali informatycznej na dzieci czekała kolejna niespodzianka. Nauczyciel pokazał milusińskim ciekawe gry i zabawy z wykorzystaniem komputera. W czasie, gdy dzieci były zafascynowane przygodami cyferek, nauczyciel zaprezentował rodzicom możliwości wykorzystania pracowni multimedialnych oraz nową stronę internetową szkoły.zobasz-pracinformatyczna

W salach oddziału przedszkolnego i kl. pierwszej dzieci  spędziły czas na specjalnie zorganizowanym placu zabaw pod czujnym okiem nauczycieli. Tu miały okazję pospacerować na szczudłach, sprawdzić swoją zręczność w grze „Serek” oraz doświadczyć na własnej skórze, jak trudny jest fach lalkarza – zagrać wymarzoną  rolę w teatrzyku kukiełkowym.

Wreszcie zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń, docierały z rodzicami do sali, w której oficjalnie zostały wpisane na listę przyszłych uczniów SP 10. Dzieci chętnie dzieliły się obserwacjami z nauczycielkami, które wpisywały ich dane do arkuszy zapisowych. Z wypiekami na buziach opowiadały o indiańskim chrzcie i wiosennych motylkach, o komputerowych przygodach cyferek i zabawach na przyrządach gimnastycznych. Szkoła spodobała się małym gościom.

Na zakończenie Dnia Otwartego, każdy maluch dostał w prezencie książeczkę do kolorowania i cukierki.

Do zobaczenia, dzieciaki, w nowym roku szkolnym!