Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Wycieczka klas 6 – Pieniny

22 maja b.r uczniowie klas 6 wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę. Celem były piękne Pieniny. Zwiedziliśmy piękny zamek Dunajec w Niedzicy. Następnie statek “HARNAŚ” zabrał nas na rejs widokowy po jeziorze czorsztyńskim, z pokładu którego mogliśmy podziwiać okoliczne zabytki zarówno architektury jak i przyrody takie jak m.in zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, skansen na półwyspie Stylchen, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych. Kolejnym punktem wycieczki był wjazd kolejką krzesełkową na górę Wdżar, nazywaną śpiącym wulkanem. Swą wyjątkowość zawdzięcza niesamowitej, szerokiej panoramie, a także występującym tu anomaliom magnetycznym. Ostatnim punktem naszego wyjazdu była Szczawnica, gdzie oprócz zjedzenia pysznego obiadu mieliśmy okazję pospacerować uliczkami tego uroczego miasteczka, zajrzeć do pijalni czy w końcu przejść się promenadą nad Grajcarkiem. Wróciliśmy w świetnych humorach, bo pogoda i dobry nastrój nas nie opuszczały do samego końca!

oprac. T.Otulska