Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi pytają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W tym roku obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji  uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty, które ozdobiły szkolny korytarz. Każdy mógł sprawdzić swoją znajomość mnożenia i dzielenia do 100 a przy tym zdobyć tytuł eksperta. Dzieci chętnie podejmowały próbę. Na holu szkoły komisje sprawdzały ich umiejętności, a po korytarzu krążyli egzaminatorzy, którzy przepytywali koleżanki, kolegów. Udzielenie poprawnych odpowiedzi nagradzali cukierkami lub balonikami z działaniami.

Akcja miała zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Była okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. Nauka poprzez zabawę daje świetne rezultaty.

Organizatorami tegorocznej akcji byli p. Wiktoria Rączy i p. Piotr Sobczyk.