Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Wycieczka 5b w Bieszczady

W piątek 6 października uczniowie kl. 5 b uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo – turystycznej do miejscowości Solina. Pierwszym punktem wycieczki był spacer Zaporą Solina aż do kolei gondolowej. Niewątpliwie najciekawszą atrakcją był przejazd nią, skąd uczniowie mogli podziwiać malownicze widoki okolicy. Dzieci miały także okazję oglądać zbiornik retencyjny oraz lasy mieniące się jesiennymi barwami z tarasu widokowego. Kolejno uczniowie zwiedzili Park Rozrywki Tajemnicza Solina   znajdujący się na zboczu góry Jawor. Tam Czady wręczyły uczestnikom mapy całej krainy z dokładnie wyznaczonymi zadaniami do wykonania. Po zebraniu wszystkich odznak, odszyfrowaniu hasła i dotarciu do mety na dzieci czekała specjalna nagroda. To był dzień pełen przygód i dobrej zabawy. Piątoklasiści z pewnością jeszcze długo i miło będą wspominali ten wyjazd!\