Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Europejski Dzień Języków

We wtorek 3 października w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy spotkali się przedstawiciele dębickich szkół podstawowych, aby po raz pierwszy wspólnie świętować obchody Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego European Day of Languages Festival z okazji Europejskiego Dnia Języków.

 „Dziesiątka”  była organizatorem tego wydarzenia, które na miało na celu integrację uczniów uzdolnionych językowo poprzez pouczającą zabawę, taniec, gry językowe.

Każda z zaproszonych delegacji klas siódmych lub ósmych miała za zadanie zaprezentować plakat promujący naukę języków obcych oraz przybliżyć pozostałym uczestnikom jeden z krajów europejskich. Uczniowie mogli wybrać formę pokazu, np. piosenkę, taniec, odegraną scenkę, prezentację multimedialną, przedstawienie ciekawostek związanych z danym krajem. Następnie uczniowie musieli rozwiązać quiz językowy dotyczący informacji dostępnych na wystawie przygotowanej przez gospodarzy wydarzenia.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, talentem i ogromną kreatywnością pod względem sposobu prezentacji, wyboru strojów oraz przyniesionych gadżetów charakterystycznych dla każdego z krajów.

Uczniowie mieli także okazję zatańczyć wspólnie „belgijkę” oraz zjeść coś słodkiego. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce oraz wziąć udział w kiermaszu z tradycyjnymi potrawami różnych europejskich krajów przygotowanym przez uczniów SP10.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się, aby ten dzień był wyjątkowy.

oprac. I. Pawełek