Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Wycieczka klas piątych

W dniu 31.05 klasy piąte odwiedziły Kielce. Pierwszą atrakcją jaką odwiedzili, było Centrum nauki Da Vinci. Uczniowie mogli tam poznać m.in. budowę człowieka czy działanie elektryczności, systemów ekologicznych itp. Następnym punktem wycieczki był Zamek w Chęcinach z którego roztaczała się piękna panorama Kielc. Po zwiedzeniu dawnej siedziby królów, zdobyciu baszty, wieży i lochów,  dzieci udały się w podróż by zobaczyć najstarszy dąb w Polsce – ,,Bartek”. Tam poznali jego historię a następnie udali się w dalszą podróż. Tym razem dotarli do Oceaniki, w której mogli podziwiać przeróżne gatunki ryb, płazów czy  gadów niemalże z całego świata. Ostatnia atrakcją była wizyta w ,,Niesamowitym świecie owadów”, mieszczącego się na terenie Kompleksu “Świętokrzyska Polana”, w którym uczniowie odkrywali świat modliszek, patyczaków, pająków czy motyli. 

oprac. T. Otulska, M. Ochab