Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

Uczniowie klas ósmych 16 maja podczas szkolnej wycieczki zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu. Celem wyprawy było przede wszystkim poznanie zjawiska holokaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce oraz oddanie czci i pamięci wszystkim jej ofiarom. Drugim punktem wyjazdu były Wadowice. Tu młodzież zwiedziła  Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Nowoczesna, multimedialna wystawa w wyjątkowy sposób ukazała i przybliżyła  osobę Jana Pawła II od lat dziecięcych po pontyfikat. Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć spaceru po wadowickim rynku i zjedzenia słynnych papieskich kremówek. Wycieczka była dla wszystkich jej uczestników wyjątkową i poruszającą lekcją historii, na pewno zostanie w pamięci młodzieży przez jeszcze długi czas.

oprac. M. Jarosz