Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Miejski Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Dębicy w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się Miejski Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawodnicy ze szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych rywalizowali o prawo udziału w zawodach powiatowych. Turniej rozpoczął się od testu sprawdzającego znajomość przepisów ruchu drogowego, który przygotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, następnie uczestnicy prezentowali swoje umiejętności techniczne na rowerowym torze przeszkód. Kolejną konkurencją był przejazd po miasteczku ruchu drogowego, który wymagał zastosowania przepisów ruchu drogowego podczas jazdy rowerem. Młodzi adepci ruchu drogowego byli oceniani przez Policjantów i za przekroczenie przepisów otrzymywali punkty karne. Rywalizację kończyła konkurencja udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Romet Group Sp. z o. o., a najlepsi otrzymali rower oraz puchary, nagrody i akcesoria do bezpiecznej jazdy. Zawody zorganizowane zostały przez, SP nr 10, UKS Kępa oraz Stowarzyszenie Dziesiątka dzięki pomocy i wsparciu Romet Group Sp. z o. o oraz Urzędu Miejskiego w Dębicy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności Zarządowi   Romet Gruop Sp. z o. o. na czele z Prezesem Wiesławem Grzybem i funkcjonariuszom Policji za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Turnieju

WYNIKI DRUŻYNOWE

Miejsce I  kat. I – SP 10 

Miejsce II kat. II – SP 10

Miejsce II kat. I – SP 11

Miejsce II kat. I – SP 11

Miejsce III kat. I – SP 12

Miejsce III kat. II – SP 3

Najlepszy zawodnik

Miejsce I kat. II –  Patryk Falarz
Miejsce I kat. I – Rafał Wójcik

oprac. P. Mazur