Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Czyste powietrze

Uczniowie klasy 0 kolejny raz przystąpili do  programu  ,,Czyste powietrze wokół nas”. Program składał się z 5 zajęć dydaktycznych  skierowany do dzieci. W czasie realizacji projektu, uczniowie byli na wycieczce podczas, której obserwowali różne źródła dymu, a następnie wykonali wspólny plakat. Na kolejnych spotkaniach dzieci ozdabiały postać Dinka, rozwiązywały zadania w książeczkach oraz uczyły się śpiewać piosenki.  Na pytanie “Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?” pomogła udzielić nam informacji pani Agnieszka, szkolna pielęgniarka. Bardzo dziękujemy za rozmowy o skutkach i zagrożeniach związanych z dymem. Na ostatnim spotkaniu dzieci poszukiwały tabliczki z zakazem palenia oraz dowiedziały się jak unikać dymu tytoniowego. Program „ Czyste powietrze wokół nas”, który jest jednym z istotnych  projektów  w zakresie ochrony zdrowia, cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci.

oprac. I. Bonar