Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

I Dzień Wiosny – III Wirtualny Bieg Kolorowych Skarpet

W tym roku uczniowie naszej szkoły przywitali I Dzień Kalendarzowej Wiosny solidaryzując się z osobami z zespołem Downa oraz ich rodzinami.  21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Data ta nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa trzeciego, dodatkowego chromosomu w 21. parze chromosomów.  Nasi uczniowie także okazali solidarność z osobami z trisomią 21. oraz włączyli się w akcje organizowane w ramach projektu “Każdy inny – wszyscy równi”. Aby pokazać zrozumienie i akceptacje, uczniowie założyli dziś kolorowe skarpety nie do pary oraz przyłączyli się do akcji III Wirtualny Bieg Kolorowych Skarpet na rzecz osób z zespołem Downa. Pierwszy marsz w dystansie 2,1 km pokonali dziś uczniowie klas sportowych:  3a, 5a. Bardzo dziękujemy za  włączenie się w akcje oraz tak piękne i kolorowe przywitanie wiosny z tak szczytnym celem!  #CośDobrego  #BiegKolorowychSkarpet 

Kolejne wyzwanie – zadanie sportowe – czwartek 23.03.2023r.