Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Dzień Bezpiecznego Internetu

Już po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej kampanii DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023, którego główne obchody przypadły na dzień 7 lutego.

DBI to święto obchodzone z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

Najważniejsze przesłanie DBI to inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W naszej szkole we wszystkich klasach odbywały się różnorodne zajęcia poświęcone bezpieczeństwu uczniów w sieci. Była to także okazja do wykonania wspólnych, niezwykle ciekawych plakatów pt “INTERNET TO…”, W czasie zajęć wykorzywane były również filmiki edukacyjne z tej tematyki, a uczniowie korzystali z e-zajęć. Ponadto, zarówno uczniowie jak też rodzice mogli zapoznać się z ciekawymi informacjami umieszczonymi w szkole na gazetce tematycznej.

Podczas zajęć z wychowawcami wykorzystywane były materiały edukacyjne dostępne na stronie saferinternet.pl. To skarbnica wiedzy zarówno dla dzieci, dorosłych jak też nauczycieli. Warto dodać, iż wiele ciekawych propozycji – interesujących i godnych polecenia – znaleźć można na stronie edukacja.fdds.pl oraz akademia.nask.pl Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z ciekawych kursów e-learningowych przeznaczonych zarówno do dzieci, młodzieży, rodziców czy profesjonalistów.

Pamiętajmy! Warto korzystać z możliwości technologicznych dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży oraz ich twórczego rozwoju, ale trzeba ciągle przypominać o tym, w jaki sposób to robić, aby było dobre i bezpieczne!

oprac. T.Otulska