Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Pasowanie na czytelnika bibliotek

10 stycznia w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelnika. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Najważniejszy moment uroczystości rozpoczął się złożeniem przysięgi dobrego traktowania książek, następnie Dyrekcja szkoły, p. Magdalena Kusibab i p. Joanna Sosin, dokonała uroczystego pasowania na czytelnika. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Spotkanie zakończyło się wypożyczeniem pierwszych książeczek.

Naszym nowym czytelnikom życzymy wielu wspaniałych przygód z książką!

oprac. A.Skóra