Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Program edukacyjny Natalia i Antek- Matematyka na święta

W ostatnim tygodniu przed świętami zrealizowaliśmy kolejny moduł Programu Edukacyjnego Natalia i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki. Tym razem dzieci zastanawiały się, czy matematyka przydaje się podczas świątecznych przygotowań. Swoje pomysły porównały z przykładami z filmu. Okazało się, że w wielu sytuacjach jak choćby wybór choinki, długość łańcucha, pakowanie prezentów lub planowanie budżetu na zakupy nie może odbyć się bez znajomości podstawowych pojęć matematycznych. Później wykonaliśmy zadanie praktyczne polegające na zapakowaniu prezentów. Przy okazji dzieci opowiedziały o tym co jest istotne w przygotowaniu upominków dla bliskich, a także zwróciły uwagę, że równie ważne jak otrzymywanie jest obdarowywanie kogoś prezentami.

oprac. I. Bonar