Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”

Jan Paweł II

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie  5 grudnia, a  ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych  17 grudnia 1985 roku. To święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie.

Celem obchodów jest wyrażenie uznania dla pracy wolontariuszy, którzy na co dzień angażują się w działania na rzecz innych.

W naszej szkole Szkolny Klub Wolontariatu pod nazwą “Razem dla innych” działa już blisko 17 lat! Realizujemy wiele różnorodnych działań, w które włącza się pięknie społeczność szkoły.

Obecnie zaangażowanych jest blisko 40 wolontariuszy z klas 4-8.

Kochani! Życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę.

Pamiętajcie!

Małe działania zmieniają świat !

Tak uczciliśmy  nasze święto – foto.

Opiekun SKW T. Otulska