Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Lekturki spod chmurki w 2a

Uczniowie klasy 2a uczestniczą w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Podczas realizacji pierwszego modułu projektu, uczniowie poznali bohaterkę projektu – chmurkę Tosię. Każdy uczeń samodzielnie wykonał swoją chmurkę, dzieci ulepiły również Czytusie, które będą ich „przewodnikami” po świecie lektur. Drugoklasiści założyli swoje „Lekturniki”, w których będą zapisywać najważniejsze informacje o czytanych książkach. Pierwszą lekturką spod chmurki była dla klasy 2a książka Czesława Janczarskiego pt. „O smoku wawelskim”. W związku z jej omawianiem uczniowie uczestniczyli w sesji fotograficznej wynikającej z jej treści, zrealizowali zadanie „lektura w pudełku”, wykonywali ciekawe prace plastyczne i plakaty. Dużą radość sprawiło dzieciom zorganizowanie klasowej biblioteczki pod hasłem „Książki w podróży” – uczniowie przynieśli z domu swoje książki, które wymieniają między sobą, a po przeczytaniu oddają. Podczas pracy z lekturą dzieci z klasy 2a wybrały się w wirtualną podróż do Krakowa – poznały miasto smoka wawelskiego, jego zabytki, ciekawe miejsca oraz inne legendy.

oprac. M. Węgrzyn