Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

Czy można schwytać słońce? – OZE

Uczniowie klas 1-3 zakończyli pierwszą część zajęć w ramach projektu OZE, który realizowany jest dzięki wsparciu firmy Canpack. Na początku uczniowie zapoznali się z pojęciem OZE – poznali odnawialne i nieodnawialne źródła energii a także ich wady i zalety oraz wpływ na środowisko. Następnie samodzielnie konstruowali roboty, pojazdy, zabawki solarne i badali, czy można “złapać słońce”. Uczniowie szybko przekonali się, że słońca nie da się złapać do ręki czy plecaka, ale jego energię można wykorzystać na wiele sposobów.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy firmie Canpack! Dzięki Wam uczniowie SP 10 nieustannie kształtują prawidłowe postawy proekologiczne oraz poszerzają wiedzę z zakresu ekologii.  

Energia Drzemiąca w Naturze – Wideo

oprac. E. Mertin, K. Krzemińska